Korzyści z osobistych konwersacji z języka angielskiego

Dlaczego konwersacje z języka obcego są tak ważne? Powód oczywiście jest prosty – niezależnie od tego, jakiego języka się uczymy, robimy to po to, aby móc się nim później swobodnie porozumiewać. Cele komunikacyjne mogą być już jednak różne: jedna osoba będzie potrzebować języka obcego do swojej pracy; inna, aby móc rozumieć obcojęzyczne filmy czy nagrania na YouTube; a jeszcze inna do swoich podróży. Zasadniczo jednak chcemy rozumieć i być zrozumianymi ????

Jako, że różni ludzie będą mieli zapotrzebowanie na różne rzeczy, dopasowanie tematów rozmów do Twoich indywidualnych potrzeb ma znaczenie. Inne tematy (wraz z towarzyszącym im zasobem słownictwa) będą poruszane w konwersacjach dla służb medycznych, inne dla osób pracujących w hotelarstwie i gastronomii, a jeszcze inne dla osób z branży budowniczej.

Jeśli na przykład przygotowujesz się do egzaminu językowego związanego z Twoją pracą doktorską na temat historii, zaczniemy najpierw od rozbudowania Twojego słownictwa w tym zakresie. Gdyby pojawiały się również jakieś kwestie gramatyczne, będziemy je wówczas na bieżąco adresować. Następnie, zaczynając od konwersacji na tematy ogólne, będziemy stopniowo przechodzić do tematów historycznych, tak abyś podczas faktycznego egzaminu czuł /czuła się jak przysłowiowa ryba w wodzie ????

Zapraszam serdecznie jeśli:

– w swojej pracy masz do czynienia z kontrahentami/ klientami angielskojęzycznymi (a w szczególności rodowitymi Brytyjczykami ????)

– planujesz wyjazd za granicę (na studia/ do pracy) i pomimo dość dobrej znajomości języka angielskiego, Twoje zdolności komunikacyjne „kuleją”

– przygotowujesz się do egzaminu językowego

– prowadzisz własną działalność gospodarczą i chciałbyś/ chciałabyś poszerzyć ofertę swojej firmy o usługi oferowane obcokrajowcom, ale masz barierę komunikacyjną lub brak Ci fachowego słownictwa

– jesteś właścicielem bądź zarządzasz mikro, małym lub średnim przedsiębiorstwem i chciałbyś/ chciałabyś, aby Twoja firma stała się jeszcze bardziej konkurencyjna poprzez podwyższenie kompetencji swoich pracowników

– są jakieś inne powody, dla których potrzebujesz rozgadać się po angielsku ????

Przewiń do góry